KB02KW01-5D24-JD - NKK Switches
Manufacturer Part Number:KB02KW01-5D24-JD
Manufacturer:NKK Switches
Part of Description:SW PB ILLUM RND AMB CLR/AMB SLD
TypeDescription
SeriesKB
PackageTray
Part StatusObsolete
TypeLED
Lamp ColorAmber
Lens ColorAmber
Lens TransparencyClear
RatingsAC
Voltage24V
Current10mA
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.48" (12.19mm)
Lens Size11.60mm Dia