DPL12HN24A20FR - TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Manufacturer Part Number:DPL12HN24A20FR
Manufacturer:TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:LED ENCODER 12MM HORIZ RED
TypeDescription
Series-
PackageBox
Part StatusActive
Encoder Type-
Output Type-
Pulses per Revolution-
Voltage - Supply-
Actuator Type-
Detent-
Built in Switch-
Mounting Type-
Orientation-
Termination Style-
Rotational Life (Cycles Min)-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 1092
Minimum: 1
Related TE Connectivity ALCOSWITCH Switches Components
H9-0500-0188-05-A-N-A-F-A-X
H9-0500-0188-05-A-N-A-F-A-X Phoenix America
NON-UNIVERSAL HUB ENCODER KIT...
EM14A0D-C24-L064N
EM14A0D-C24-L064N J.W. Miller / Bourns
ROTARY ENCODER OPTICAL 64PPR...
62A15-02-120C
62A15-02-120C Grayhill, Inc.
ROTARY ENCODER OPTICAL 24PPR...
DP11SHN20A15K
DP11SHN20A15K TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
DP11S HOR 20P NDET 15K M7*5MM...
62A15-02-025S
62A15-02-025S Grayhill, Inc.
DP09SH2412B30F
DP09SH2412B30F TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
DP09S HOR 12P 24DET 30F M7*7MM...