DP11V2020A20F - TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Manufacturer Part Number:DP11V2020A20F
Manufacturer:TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:DP11 VER 20P 20DET 20F M7*5MM
Output TypePulse
Pulses per Revolution20
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End