DP09SH3015B25F - TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Manufacturer Part Number:DP09SH3015B25F
Manufacturer:TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:DP09S HOR 15P 30DET 25F M7*7MM
TypeDescription
SeriesDP09
PackageBox
Part StatusActive
Encoder TypeIncremental
Output TypePulse
Pulses per Revolution15
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End