DP12SV2424A25F - TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Manufacturer Part Number:DP12SV2424A25F
Manufacturer:TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:DP12S VER 24P 24DET 25F B 5MM
Output TypePulse
Pulses per Revolution24
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End