DP11SV2020B25F - TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Manufacturer Part Number:DP11SV2020B25F
Manufacturer:TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:DP11S VER 20P 20DET 25F M7*7MM
Output TypePulse
Pulses per Revolution20
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End