DP11SHN20B25F - TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Manufacturer Part Number:DP11SHN20B25F
Manufacturer:TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:DP11S HOR 20P NDET 25F M7*7MM
Output TypePulse
Pulses per Revolution20
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End