DP09SH3015A30F - TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Manufacturer Part Number:DP09SH3015A30F
Manufacturer:TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:DP09S HOR 15P 30DET 30F M7*5MM
TypeDescription
SeriesDP09
PackageBox
Part StatusActive
Encoder TypeIncremental
Output TypePulse
Pulses per Revolution15
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End