DP12VN24A22.5F - TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Manufacturer Part Number:DP12VN24A22.5F
Manufacturer:TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:DP12 VER 24P NDET 22.5F B 5MM
TypeDescription
SeriesDP12
Output TypePulse
Pulses per Revolution24
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End