DP11SH3015A25F - TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Manufacturer Part Number:DP11SH3015A25F
Manufacturer:TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:DP11S HOR 15P 30DET 25F M7*5MM
TypeDescription
SeriesDP11
PackageBox
Part StatusActive
Encoder TypeIncremental
Output TypePulse
Pulses per Revolution15
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End