DP12SV1212A22.5F - TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Manufacturer Part Number:DP12SV1212A22.5F
Manufacturer:TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:DP12S VER 12P 12DET 22.5F B 5MM
Output TypePulse
Pulses per Revolution12
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End