DP12SHN24A22.5F - TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Manufacturer Part Number:DP12SHN24A22.5F
Manufacturer:TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:DP12S HOR 24P NDET 22.5F B 5MM
TypeDescription
SeriesDP12
PackageBox
Part StatusActive
Encoder TypeIncremental
Output TypePulse
Pulses per Revolution24
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End