KB01KW01-5D12-JB - NKK Switches
Manufacturer Part Number:KB01KW01-5D12-JB
Manufacturer:NKK Switches
Part of Description:LED PANEL INDICATOR AMB 12V
Part StatusObsolete
TypeLED
Lamp ColorAmber
Lens ColorAmber
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current20mA
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.48" (12.19mm)
Lens Size11.60mm