KB01KW01-28-JF - NKK Switches
Manufacturer Part Number:KB01KW01-28-JF
Manufacturer:NKK Switches
Part of Description:INCAND PANEL INDICATOR GRN 28V
TypeDescription
SeriesKB
PackageBulk
Part StatusObsolete
TypeIncandescent
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
Ratings-
Voltage28V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.48" (12.19mm)
Lens Size11.60mm