KB02KW01-5F12-JB - NKK Switches
Manufacturer Part Number:KB02KW01-5F12-JB
Manufacturer:NKK Switches
Part of Description:LED PANEL INDICATOR GRN 12V
TypeDescription
SeriesKB
PackageBulk
Part StatusObsolete
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current20mA
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.48" (12.19mm)
Lens Size11.60mm Dia