464-NKW48H-CWO - Visual Communications Company, LLC
Manufacturer Part Number:464-NKW48H-CWO
Manufacturer:Visual Communications Company, LLC
Part of Description:PMI .250" LED 48V TAB CLEAR CWHT
TypeDescription
Series464
PackageBulk
Part StatusObsolete
TypeLED
Lamp ColorWhite, Cool
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
RatingsVf (Typ), If (Max)
Voltage48V
Current9.5mA
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.25" (6.35mm)
Lens Size9.91mm Dia