464-NKA24H-CAO - Visual Communications Company, LLC
Manufacturer Part Number:464-NKA24H-CAO
Manufacturer:Visual Communications Company, LLC
Part of Description:PMI .250" LED 24V TAB CLEAR AMBE
TypeDescription
Series464
PackageBulk
Part StatusObsolete
TypeLED
Lamp ColorAmber
Lens ColorAmber
Lens TransparencyClear
RatingsVf (Typ), If (Max)
Voltage24V
Current17mA
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.25" (6.35mm)
Lens Size9.91mm Dia