YB02KW01-5C28-JC - NKK Switches
Manufacturer Part Number:YB02KW01-5C28-JC
Manufacturer:NKK Switches
Part of Description:SWITCH PB INCAND LED W/RES
TypeDescription
Series*
PackageBulk
Part StatusActive
Type-
Lamp Color-
Lens Color-
Lens Transparency-
Ratings-
Voltage-
Current-
Panel Cutout Shape-
Panel Cutout Dimensions-
Lens Size-
Lens Style-
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination Style-
Ingress Protection-
Features-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 2551
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related NKK Switches Components
095136309311 Dialight
LED BASE T3 1/4 MINI PANEL IND...
5590001820 Dialight
LED PANEL IND SNAP-IN...
19381350M
19381350M Visual Communications Company, LLC
LED INDICATOR 16MM W/BEZEL...
1.66003.0910000 RAFI
INCAND LED PANEL IND RED IP40...
C44-NKO5H-NAO
C44-NKO5H-NAO Visual Communications Company, LLC
PMI .250" LED 5V TAB DIFF ORG...
C464-GAR28H-NYO
C464-GAR28H-NYO Visual Communications Company, LLC
PMI .250" LED 28V TAB DIFF GREEN...