KB02KW01-5D24-JF - NKK Switches
Manufacturer Part Number:KB02KW01-5D24-JF
Manufacturer:NKK Switches
Part of Description:SW IND PB RND AMB 24V
TypeDescription
SeriesKB
PackageBox
Part StatusObsolete
TypeLED
Lamp ColorAmber
Lens Color-
Lens TransparencyClear
RatingsAC
Voltage24V
Current10mA
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.48" (12.19mm)
Lens Size11.60mm Dia