KB03KW01-28-CC - NKK Switches
Manufacturer Part Number:KB03KW01-28-CC
Manufacturer:NKK Switches
Part of Description:INDICATOR
TypeDescription
SeriesKB
PackageBulk
Part StatusObsolete
TypeIncandescent
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens Transparency-
Ratings-
Voltage28V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.48" (12.30mm)
Lens Size18.50mm x 14.00mm