KB01KW01-5C24-JC - NKK Switches
Manufacturer Part Number:KB01KW01-5C24-JC
Manufacturer:NKK Switches
Part of Description:LED PANEL INDICATOR RED 24V
Part StatusObsolete
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current10mA
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.48" (12.19mm)
Lens Size11.60mm