P01-12E-1A - NKK Switches
Manufacturer Part Number:P01-12E-1A
Manufacturer:NKK Switches
Part of Description:INCAND PANEL INDICATOR YLW 12V
TypeIncandescent
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsVf (Typ), If (Max)
Voltage12V
Current50mA
Panel Cutout ShapeRectangle
Panel Cutout Dimensions0.66" x 0.74" (16.70mm x 18.70mm)
Lens Size16.20mm x 16.00mm