Q 0,032768-JTX310-9-20-T2-HMR-LF - Jauch Quartz
Manufacturer Part Number:Q 0,032768-JTX310-9-20-T2-HMR-LF
Manufacturer:Jauch Quartz
Part of Description:CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
TypeDescription
SeriesJTX310
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768 kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 kOhms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)