ABM8W-31.2500MHZ-6-B1U-T3 - Abracon
Manufacturer Part Number:ABM8W-31.2500MHZ-6-B1U-T3
Manufacturer:Abracon
Part of Description:CRYSTAL 31.2500MHZ 6PF SMD
TypeDescription
SeriesABM8W
TypeMHz Crystal
Frequency31.25 MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)