RN12B5763CT5-25 - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:RN12B5763CT5-25
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:RES SMD 576K OHM 0.1% 1/8W 1206
TypeDescription
SeriesRN
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance576 kOhms
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Ratings-
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)