PLDA60-D1250-277AR - CUI Inc.
Manufacturer Part Number:PLDA60-D1250-277AR
Manufacturer:CUI Inc.
Part of Description:PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
TypeDescription
SeriesPLDA60 (60W)
PackageBulk
Part StatusObsolete
TypeConstant Current
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)90VAC
Voltage - Input (Max)305VAC
Voltage - Output9 ~ 24V
Current - Output (Max)1.25A, 1.25A
Power (Watts)60 W
Voltage - Isolation3.75 kV
Dimming-
FeaturesOTP, OVP, SCP
RatingsIP67
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Efficiency85%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension10.32" L x 1.58" W x 0.99" H (262.0mm x 40.0mm x 25.2mm)