GW P7STA1.PM-QURP-40S5-1-700-R33-XX - OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Manufacturer Part Number:GW P7STA1.PM-QURP-40S5-1-700-R33-XX
Manufacturer:OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Part of Description:LED DURIS WHITE SMD
TypeDescription
SeriesDURIS® P 10
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusObsolete
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Flux @ 85°C, Current - Test1126lm (1042lm ~ 1210lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)11.2V
Lumens/Watt @ Current - Test144 lm/W
CRI (Color Rendering Index)70
Current - Max1A
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2828 (7070 Metric)
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.139" (3.53mm)