405-GAR60H-NYO - Visual Communications Company, LLC
Manufacturer Part Number:405-GAR60H-NYO
Manufacturer:Visual Communications Company, LLC
Part of Description:PMI .250" LED 60V TAB DIFF GREEN
TypeDescription
Series405
PackageBulk
Part StatusObsolete
TypeLED
Lamp ColorAmber, Green, Red
Lens Color-
Lens Transparency-
RatingsVf (Typ), If (Max)
Voltage60V
Current9mA
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.25" (6.35mm)