44W-RAG48H-NAO - Visual Communications Company, LLC
Manufacturer Part Number:44W-RAG48H-NAO
Manufacturer:Visual Communications Company, LLC
Part of Description:PMI .250" LED 48V WIRE DIFF RED/
TypeDescription
Series*
PackageBulk
Part StatusObsolete
Type-
Lamp Color-
Lens Color-
Lens Transparency-
Ratings-
Voltage-
Current-
Panel Cutout Shape-
Panel Cutout Dimensions-
Lens Size-
Lens Style-
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination Style-
Ingress Protection-
Features-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 2861
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related Visual Communications Company, LLC Components
SSI-LXH312YD-150
SSI-LXH312YD-150 Lumex, Inc.
LED T-3MM 585NM YELLOW DIFF...
50753380937630F
50753380937630F Dialight
LED PANEL NEON DATALITE CLR...
464W-NKA12H-CAO
464W-NKA12H-CAO Visual Communications Company, LLC
PMI .250" LED 12V WIRE CLEAR AMB...
19082252 Visual Communications Company, LLC
LED IND 8MM YELLOW 12V...
46W-ALP15H-CYO
46W-ALP15H-CYO Visual Communications Company, LLC
PMI .250" LED 15V WIRE CLEAR AMB...
Q8P1CXXSG12E
Q8P1CXXSG12E APEM Inc.
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT GRN...