1116W-R48-CW - Visual Communications Company, LLC
Manufacturer Part Number:1116W-R48-CW
Manufacturer:Visual Communications Company, LLC
Part of Description:PMI LED 18MM 48V WIRE RED MS
TypeDescription
Series*
PackageBulk
Part StatusObsolete
Type-
Lamp Color-
Lens Color-
Lens Transparency-
Ratings-
Voltage-
Current-
Panel Cutout Shape-
Panel Cutout Dimensions-
Lens Size-
Lens Style-
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination Style-
Ingress Protection-
Features-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 3274
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related Visual Communications Company, LLC Components
6563102303F
6563102303F Dialight
1/2" DOM RD 5VDC W/LEAD...