C46-NWA60H-CAO - Visual Communications Company, LLC
Manufacturer Part Number:C46-NWA60H-CAO
Manufacturer:Visual Communications Company, LLC
Part of Description:PMI .250" LED 60V TAB CLEAR AMBE
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:967 In Stock
TypeDescription
Series*
PackageBulk
Part StatusObsolete
Type-
Lamp Color-
Lens Color-
Lens Transparency-
Ratings-
Voltage-
Current-
Panel Cutout Shape-
Panel Cutout Dimensions-
Lens Size-
Lens Style-
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination Style-
Ingress Protection-
Features-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 967
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related Visual Communications Company, LLC Components
M16P-03R
M16P-03R IndustrialeMart
LED 16MM PROTRUDE 3VDC RED...
6161332120F
6161332120F Dialight
LED PANEL MNT 16MM YELLOW 6VDC...