C41-ALP24H-CWO - Visual Communications Company, LLC
Manufacturer Part Number:C41-ALP24H-CWO
Manufacturer:Visual Communications Company, LLC
Part of Description:PMI .250" LED 24V TAB CLEAR AMBE
TypeDescription
Series41
PackageBulk
Part StatusObsolete
TypeLED
Lamp ColorAmber
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
RatingsVf (Typ), If (Max)
Voltage24V
Current2mA
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.25" (6.35mm)
Lens Size7.11mm Dia