461W-NKR24H-CRO - Visual Communications Company, LLC
Manufacturer Part Number:461W-NKR24H-CRO
Manufacturer:Visual Communications Company, LLC
Part of Description:PMI .250" LED 24V WIRE CLEAR RED
TypeDescription
Series*
PackageBulk
Part StatusObsolete
Type-
Lamp Color-
Lens Color-
Lens Transparency-
Ratings-
Voltage-
Current-
Panel Cutout Shape-
Panel Cutout Dimensions-
Lens Size-
Lens Style-
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination Style-
Ingress Protection-
Features-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 3796
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related Visual Communications Company, LLC Components
C464-GAR120-CWO
C464-GAR120-CWO Visual Communications Company, LLC
PMI .250" LED 120V TAB CLEAR GRE...
DX1128
DX1128 Bulgin
LED PANEL IND RED 4.75V-7V...