405-GAR120-CRO - Visual Communications Company, LLC
Manufacturer Part Number:405-GAR120-CRO
Manufacturer:Visual Communications Company, LLC
Part of Description:PMI .250" LED 120V TAB CLEAR GRE
TypeDescription
Series405
PackageBulk
Part StatusObsolete
TypeLED
Lamp ColorAmber, Green, Red
Lens Color-
Lens Transparency-
RatingsAC
Voltage120V
Current3.5mA
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.25" (6.35mm)