54-NWA120-CAO - Visual Communications Company, LLC
Manufacturer Part Number:54-NWA120-CAO
Manufacturer:Visual Communications Company, LLC
Part of Description:PMI .312" 120VAC FLUSH PIN AMBER
TypeDescription
Series50
PackageBulk
Part StatusObsolete
TypeLED
Lamp ColorAmber
Lens ColorAmber
Lens TransparencyClear
RatingsAC
Voltage120V
Current3.5mA
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.92mm)
Lens Size8.80mm Dia