4608H-102-182LF - J.W. Miller / Bourns
Manufacturer Part Number:4608H-102-182LF
Manufacturer:J.W. Miller / Bourns
Part of Description:RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 8SIP
TypeDescription
Series4600H
PackageBulk
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift50ppm/°C
Number of Pins8
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.350" (8.89mm)