PE-0805CCMC181STS - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PE-0805CCMC181STS
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:CMC 330MA 2LN 180 OHM SMD
TypeDescription
SeriesChipChoke™ CCMC
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency180 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency-
Current Rating (Max)330mA
DC Resistance (DCR) (Max)350mOhm
Voltage Rating - DC50V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-
Ratings-
Approval Agency-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)0.051" (1.30mm)