PE-0302MCMC470MT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PE-0302MCMC470MT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:CMC 100MA 2LN 47 OHM SMD
TypeDescription
Series0302
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusObsolete
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency47 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency-
Current Rating (Max)100mA
DC Resistance (DCR) (Max)5Ohm
Voltage Rating - DC5V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Approval Agency-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)
Height (Max)0.018" (0.45mm)