PE-1206CCMC900STS - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PE-1206CCMC900STS
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
TypeDescription
SeriesChipChoke™ CCMC
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency90 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency-
Current Rating (Max)370mA
DC Resistance (DCR) (Max)300mOhm
Voltage Rating - DC50V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-
Ratings-
Approval Agency-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max)0.083" (2.10mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 6297
Minimum: 1
Related PulseLarsen Antenna Components
744231261 Würth Elektronik Midcom
CMC 300MA 2LN 260 OHM SMD...