PE-0805CCMC670STH - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PE-0805CCMC670STH
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:CMC 400MA 2LN 67 OHM SMD
TypeDescription
SeriesChipChoke™ CCMC
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusObsolete
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency67 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency-
Current Rating (Max)400mA
DC Resistance (DCR) (Max)250mOhm
Voltage Rating - DC50V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-
Ratings-
Approval Agency-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.087" L x 0.051" W (2.20mm x 1.30mm)
Height (Max)0.043" (1.10mm)