IS42S32400E-6TL-TR - ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
Manufacturer Part Number:IS42S32400E-6TL-TR
Manufacturer:ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
Part of Description:IC DRAM 128MBIT PAR 86TSOP II
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusObsolete
Memory TypeVolatile
Memory FormatDRAM
TechnologySDRAM
Memory Size128Mb (4M x 32)
Memory InterfaceParallel
Clock Frequency166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page-
Access Time5.4 ns
Voltage - Supply3V ~ 3.6V
Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)