BZX584B2V7 - Rectron USA
Manufacturer Part Number:BZX584B2V7
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD-523
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:857 In Stock
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.7 V
Tolerance±5%
Power - Max200 mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr20 µA @ 1 V