BZD27C91P - Rectron USA
Manufacturer Part Number:BZD27C91P
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 91V 800MW SOD-123F
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)91 V
Tolerance±6%
Power - Max800 mW
Impedance (Max) (Zzt)60 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr1 µA @ 68 V