1SMAF2EZ19 - Rectron USA
Manufacturer Part Number:1SMAF2EZ19
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 19V 2W SMAF
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)19 V
Tolerance-
Power - Max2 W
Impedance (Max) (Zzt)11 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr500 nA @ 14.4 V