BZX984C75 - Rectron USA
Manufacturer Part Number:BZX984C75
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 75V 150MW SOD-923
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)75 V
Tolerance-
Power - Max150 mW
Impedance (Max) (Zzt)265 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 56 V