BZX584C24 - Rectron USA
Manufacturer Part Number:BZX584C24
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 24V 200MW SOD-523
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24 V
Tolerance±5%
Power - Max200 mW
Impedance (Max) (Zzt)70 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 16.8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900 mV @ 10 mA