BZX85C2V7-T-M - Rectron USA
Manufacturer Part Number:BZX85C2V7-T-M
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 2.7V 1.3W DO-41
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.7 V
Tolerance±5%
Power - Max1.3 W
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr150 µA @ 1 V