BZD27C47P - Rectron USA
Manufacturer Part Number:BZD27C47P
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 47V 800MW SOD-123F
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:723 In Stock
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)47 V
Tolerance±6%
Power - Max800 mW
Impedance (Max) (Zzt)24 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr1 µA @ 36 V