BZX85C110 - Rectron USA
Manufacturer Part Number:BZX85C110
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 110V 1.3W DO-41
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110 V
Tolerance±5%
Power - Max1.3 W
Impedance (Max) (Zzt)450 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr500 nA @ 82 V