BZX584C3V9 - Rectron USA
Manufacturer Part Number:BZX584C3V9
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD-523
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9 V
Tolerance±5%
Power - Max200 mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900 mV @ 10 mA